DZIENNIK KS. ADAMA ANTONIEGO SIKORSKIEGO, MARIANINA

Menu

 • poniedziałek, 18 maja 2015
  • Ś.p. ks. dr Piotr Smoliński MIC

   Uczestniczyłem w Górze Kalwarii pod Warszawą w pogrzebie ś.p. ks.Piotra Smolińskiego, doktora filozofii, który zmarł nagle 20 kwietnia w Londynie w wieku 50 lat życia i 25 lat kapłaństwa.W 1983 r. Piotr odbył postulat w zgromadzeniu marianów pod moim kierunkiem, a potem jako ksiądz korzystał z mego kierownictwa duchowego.Od młodości związany był z Międzyrzecem Podlaskim, skąd pochodziła moja mama.Był marianinem i prezbiterem "Drogi Neokatechumenalnej".Na jego pogrzeb oprócz rodziny i marianów przybyło wielu braci ze wspólnoty neokatechumenalnej z Lublina, gdzie rozpoczynał przed wieloma laty formację neokatechumenalną.Poza bratem ze wspólnoty neokatechumenalnej pod koniec liturgii żałobnej przemawiali przedstawiciele Kościoła greko-katolickiego i wydziału filozofii KUL, z którymi też był związany jako birytualista i pracownik naukowy.

   Na cmentarzu mariańskim modliłem się za moich zmarłych przełożonych i przyjaciół:ks. Antoniego Łosia, ks. Jerzego Groszewskiego, ks. Józefa Wołowca i brata Jana Łojko.

   Niech Wszyscy odpoczywają w pokoju!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   adam555
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 maja 2015 21:33
 • środa, 13 maja 2015
  • 6 lat w parafii księży chrystusowców

   Księża chrystusowcy uroczyście obchodzili w ostatnim czasie jubileusz 70-lecia swojej pracy na Pomorzu Zachodnim.Główne uroczystości odbyły się w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, którym opiekuja się księża chrystusowcy.W uroczystościach tych uczestniczyła moja mama Elżbieta.Przy okazji Mama uświadomiła mi, że przez 6 lat (lata 1952-1958) należeliśmy do parafii księży chrystusowców, mieszkając najpierw na ul. Obronców Stalingradu 23 m 3 a potem na ul. Małkowskiego 16 m 14.Spośród czwórki naszego rodzeństwa trójka z nas była ochrzczona w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa (dziś:Sanktuarium).

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   adam555
   Czas publikacji:
   środa, 13 maja 2015 17:35
 • sobota, 09 maja 2015
 • poniedziałek, 04 maja 2015
 • poniedziałek, 27 kwietnia 2015
  • Pomoc dla Nepalu

   W czasie Mszy św. modliliśmy się w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.

   Wsparłem też finansowo tę akcję ratunkową wysyłając sms-a o treści "POMAGAM" na numer komórkowy 72052.Otrzymałem w odpowiedzi podziękowanie o tresci:"Caritas Polska i Plus dziękują za wsparcie akcji".

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   adam555
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 kwietnia 2015 20:39
 • poniedziałek, 20 kwietnia 2015
  • Social media

   O tym jak radzą sobie katolicy w social mediach, jakich narzędzi używają i jakie stają przed nimi wyzwania, rozmawiali uczestnicy panelu "Księża, parafie i wierzący siłą w social media”. Odbył się on podczas trwających w Warszawie XXI Targów Wydawców Katolickich. W trakcie warsztatu można było poznać najnowsze trendy obecne w mediach społecznościowych a także najbardziej popularne profile społecznościowe.

   Paneliści rozmawiali o tym, w jaki sposób budować skuteczną strategię obecności katolików w sieci. Dobry, oryginalny pomysł, wytrwałość, otwartość na zmiany, dopasowanie treści do kanału dystrybucji i co najważniejsze - modlitwa za tworzony projekt - to według nich przepis na osiągniecie sukcesu w social media. Obecność Ewangelii w świecie 2.0 jest w Polsce na bardzo dobrym profesjonalnym poziomie. Coraz częściej w naszych telefonach instalujemy aplikacje z Pismem Świętym czy brewiarzem. W branży aplikacji mobilnych nagrody zbiera aplikacja z codziennymi czytaniami i rozważaniami „Modlitwa w drodze”.

   Kościelnym instytucjom wciąż brak swobody i naturalności, której wymaga się w mediach 2.0. Dla wielu osób internet wciąż pozostaje tylko tablicą ogłoszeniową, gdzie umieszcza się te same treści co w kościelnej gablocie. Błędem jaki popełniamy jest kopiowanie tego samego przekazu w bardzo zróżnicowanych kanałach social-media - konkludowali paneliści. Podczas panelu mówiono też o nowościach jakie zdobywają coraz więcej użytkowników: to serwisy „vine” i „snapchat”, gdzie umieszcza się migawkowe treści, które znikają nieodwracalnie po kilku sekundach. Znika co prawda obraz, ale wrażenia, jakie wzbudził – już nie. To serwisy, gdzie można spotkać modlących się ludzi, usłyszeć ich pytania czy posłuchać jak śpiewem uwielbiają Boga.

   o. js / Warszawa

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   adam555
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 kwietnia 2015 20:33
  • Spowiedzi przed bierzmowaniem

   W ostatni weekend młodzież z parafi w Miedzeszynie, przygotowująca się do bierzmowania, miała dzień skupienia w naszym domu rekolekcyjnym.Opiekujący się nimi ks. Arek Lao poprosił mnie, abym pomógł tą młodzież spowiadać.Sakramentu bierzmowania udzieli tej młodzieży biskup senior Kazimierz Romaniuk.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   adam555
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 kwietnia 2015 20:28
 • niedziela, 19 kwietnia 2015
  • Ewangelizacja uliczna

   Brałem udział w Warszawie wraz z innymi braćmi ze wspólnot neokatechumenalnych w misji na placach.Proawadziliśmy ewangelizację uliczną w Parku Agrykola.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   adam555
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 kwietnia 2015 20:50
  • Targi Wydawców Katolickich

   W piątek popołudniu zwiedzałem Targi Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.Koło mnie przechodzili europoseł Marek Jurek i prowincjał dominikanów ojciec Paweł Kozacki, zaś ja widziałem ojca Leona Knabita OSB, który podpisywał książki czytelnikom.

   Kupiłem sobie na stoisku Towarzystwa Naukowego KUL ostatni, dwudziesty tom Encyklopedii Katolickiej, z którą byłem związany poprzez moją pracę w jej redakcji w roku akademickim 1992-93.Dopiero poźniej dowiedziałem się, że Encyklopedia otrzymała nagrodę specjalną Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "Feniks" 2015.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   adam555
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 kwietnia 2015 20:45
 • niedziela, 12 kwietnia 2015
 • sobota, 11 kwietnia 2015
 • niedziela, 05 kwietnia 2015

Kalendarz

Maj 2015

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny