niedziela, 01 marca 2015
Z misjonarzami głosimy pojednanie
W naszym kościele w Sulejówku przeżywamy niedzielę misji "ad gentes": dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami i misjonarkami, których pracuje 2065 w 97 krajach świata.W tym roku ten dzień jest obchodzony pod hasłem:"Z misjonarzami głosimy pojednanie".
11:38, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 lutego 2015
Rocznica odejścia do Pana Założyciela Ruchu Oazowego
27 lutego w katedrze w Katowicach obchodzono 28. rocznicę śmierci sługi Bożego ks. prof.Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu oazowego, czyli Ruchu Światło-Życie. Ja w rekolekcjach ruchu oazowego uczestniczyłem wiele razy jako uczeńszkoły średniej i potem jako alumn seminarium duchownego. Miałem okazję spotkać ks. Blachnickiego i rozmawiać z nim osobiście w Krościenku i Świnoujściu.Bardzo go ceniłem.
22:46, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 lutego 2015
Druga rocznica odejścia do Pana ks. Janusza Zawadki
Uroczyście obchodziliśmy w Sulejówku drugą rocznicę odejścia do Pana ks. Janusza Zawadki; najpierw była Msza św., potem nieszpory żałobne i na koniec agapa.
22:10, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 lutego 2015
Konsekracja zakonnna
W naszej wspólnocie zakonnej w Sulejówku odbyliśmy miesięczny dzień skupienia na temat konsekracji zakonnej.
16:45, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 lutego 2015
Misjonarz na post
Włączyłem się z okazji Wielkiego Postu w akcję "misjonarz na post"(por.www.misjonarznapost.pl).Jest to akcja organizowana przez dwumiesięcznik misyjny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej "Misyjne drogi".Chodzi o adopcję duchową jednego z polskich misjonarzy na okres Wielkiego Postu(jest ich w sumie 2078). Można wypełnić formularz z jakiego kraju chce się wylosować misjonarza. Ja wybrałem Wietnam i wylosowałem werbistę, ks.Krzysztofa Malejko.

Dzielę się tą radością i serdecznie pozdrawiam życząc Dobrego Wielkiego Postu.
16:44, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 lutego 2015
Przygotowanie do Środy Popielcowej
W ramach przygotowania do Środy Popielcowej na spotkaniu grupy biblijnej przy naszym kościele rozważaliśmy dwa teksty biblijne przewidziane na liturgię Słowa tego dnia:Jl2,12-18 i Mt6,1-6.16-18.Obchodziliśmy też urodziny pani Jolanty Cwojdzińskiej.Złożyliśmy jej życzenia a ona poczęstowala nas słodyczami.
22:15, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
Przed pogrzebem śp. Anieli Winnickiej
Moja siostra Elżbieta przyleciała ze Stanów Zjednoczonych razem z mężem Andrzejem na pogrzeb jego mamy Anieli Winnickiej.Pani Aniela zmarła w tych dniach po długiej chorobie.Pogrzeb ma się odbyć w Szczecinie w najbliższy piątek.Dla mojego szwagra Andrzeja jest to ciężkie doświadczenie, bo w ciągu dwóch miesięcy stracił dwojga rodziców: w grudniu nagle ojca Bronisława a teraz mamę Anielę.
21:59, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 lutego 2015
Miejsce św. Teresy z Lisieux w moim życiu
Podczas dnia skupienia w ramach świadectw pytano uczestników o rolę św. Teresy z Lisieux w naszym życiu.Nie miałem odwagi zgłosić się i powiedzieć w tym gronie na żywo, a więc napiszę o tym na tym forum obszernie,ale nie dziś tylko jutro, bo dziś jest już późno.
21:34, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 lutego 2015
Książki, które czynią z nas Polaków
Odrabiam czytanie zaległych interesujących lektur.Bardzo ciekawe są artykuły w numerze 46 tygodnika "Do rzeczy" z 2014 r. na temat 10 książek, które czynią z nas Polaków.Typują w nich m.in. Cejrowski, Nowak, Siedlecka, Rymkiewicz i Urabański.
21:24, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 lutego 2015
Światowy dzień chorego
W naszym kościele w Sulejówku przeżywaliśmy XXIII Światowy dzień chorego pod hasłem:"Sapientia cordis"."Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi"(Hi 29,15).W związku ze świętem Matki Bożej z Lourdes śpiewaliśmy piękną pieśn:"Po górach,dolinach...".
21:19, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
Papież ludzi
Skończyłem czytać interesującą biografię papieża Franciszka.Została napisana przez Evangelinę Himitian i nosi tytuł:"Franciszek. Papież nadziei".Została opublikowana przez Wydawnictwo Literackie w 2014 r. i liczy 335 stron.
16:23, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 lutego 2015
Modlitwa o zdrowie dla abp.Zygmunta Zimowskiego
Ojciec św. Franciszek zaapelował dziś podczas modlitwy "Anioł Pański" o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia dla chorego abp. Zygmunta Zimowskiego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zrowia.I ja przyłączam się do tej modlitwy tym bardziej, że ks. Zygmunt Zimowski miał kontakt z marianami podczas swych studiów na KUL-u w połowie lat 70-tych XX wieku i jako prałat oraz pracownik Kongregacji Nauku Wiary w Watykanie w latach 80-tych i 90-tych ubegłego stulecia.Bywał zapraszany do naszego domu generalnego w Rzymie przy Via Corscia 1 na naszą patronalną uroczystość 8 grudnia, czyli Niepokalanego Poczęcia NMP.
18:00, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 lutego 2015
Pogrzeb w Dębe Wielkim
Reprezentowałem naszą wspólnotę zakonną na pogrzebie śp. Krzysztofa Brama,brata naszej lekarz rodzinnej pani Marii Brama-Rosik.Pogrzeb odbył się w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębe Wielkim.Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył miejscowy wikary ks. Zbigniew Rajski.Po pogrzebie odbyła się konsolacja w miejscowej restauracji "Dębowianka".
21:52, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 lutego 2015
Dzień życia konsekrowanego
My zakonnicy marianie uroczyście obchodzimy dzień życia konsekrowanego w ramach roku życia konsekrowanego ogłoszonego przez papieża Franciszka.Czytaliśmy z tej okazji w naszym kościele List Episkopatu Polski wystosowany na tę okoliczność.
21:06, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 stycznia 2015
Moj profesor rekolekcjonistą papieskim
Słudzy i prorocy Boga żywego” - taki będzie temat wielkopostnych rekolekcji dla papieża Franciszka i kurii rzymskiej. Odbędą się one w dniach 22-27 lutego w Domu Boskiego Mistrza w podrzymskiej miejscowości Ariccia. Wygłosi je karmelita o. Bruno Secondin, a oparte będą na duszpasterskim odczytaniu postaci proroka Eliasza.Ojciec Secondin był moim profesorem w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku na Papieskim Instytucie Duchowości "Teresianum" w Rzymie. Miał dla nas wykład na temat:"Jezus Chrystus w centrum duchowości".

Rekolekcje rozpoczną się 22 lutego adoracją eucharystyczną i nieszporami. Program kolejnych dni obejmuje Liturgię Godzin, Mszę św., adorację i rozważania rekolekcjonisty. Rekolekcje zakończy 27 lutego poranna Msza św. Rozważania o. Secondina rozpoczną się od refleksji nt. „Opuścić swą «wioskę»”, po czym w kolejne dni dotyczyć będą: „Dróg autentyczności”, „Ścieżek wolności” (od pustych idoli do prawdziwej pobożności), „Dania się zaskoczyć Bogu”, „Sprawiedliwości i wstawiennictwa”. Ostatni dzień poświęcony będzie „Przyjęciu płaszcza Eliasza” (aby stać się prorokiem braterstwa). Podczas rekolekcji, jak zawsze, zawieszone będą wszystkie audiencje papieskie, w tym środowa audiencja ogólna.

pb (KAI/L’Osservatore Romano) / Watykan
21:06, adam555 , Menu
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
| < Marzec 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
O autorze
Zakładki:
.
Bibliografia
Coś czego warto posłuchać
Czasopisma katolickie
Czytania biblijne i rozważania na każdy dzień
Internet
Księża Marianie
Licznik
Lingwistyka
Miasto, w którym mieszkam
Moja rodzinna parafia
Moje artykuły
Moje grupy dyskusyjne
Można pomóc głodnym dzieciom!
Można prosić o modlitwę
Nasz dom rekolekcyjny w Sulejówku
Parafia w Rzymie, w której pracowałem 7 lat
Radio
Ruchy i wspólnoty
Strona Świątyni Świętej Opatrzności Bożej - wotum narodu polskiego
Strony ekumeniczne
Strony katolickie
Teksty modlitewne
Temperatura
Towarzystwa Naukowe
Zdjęcia
Znajomi bloggerzy
Tagi