DZIENNIK KS. ADAMA ANTONIEGO SIKORSKIEGO, MARIANINA

B. Moja biografia

 • niedziela, 12 lutego 2006
  • Rocznica chrztu

   Dziś miałem obowiązki w kościele jak w każdą niedzielę.

   Jednak dzisiejszy dzień był szczególny,bo obchodziłem w nim 50.lecie chrztu św.,któryprzyjąłem 50 lat temu  z rąk ś.p  ks.   Antoniego   Adamskiego, T. Chr. w obecnym sanktuarium Serca Jezusowego w Szczecinie prowadzonym przez księży chrystusowców. Moimi chrzestnymi byli Gertruda Sikorska i ś.p. Zygmunt Kosiński. Podzieliłem się tym przeżyciem z wiernymi na wieczornej Mszy św. i odnowiłem prywatnie przyrzeczenia chrzcielne.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   adam555
   Czas publikacji:
   niedziela, 12 lutego 2006 23:38
 • czwartek, 27 stycznia 2005
 • wtorek, 12 października 2004
  • Moja biografia

   Jestem ksiądz Adam Antoni Sikorski. Urodziłem się 28 grudnia 1955 r. o godzinie 19.40 w Szczecinie w szpitalu wojskowym przy ul. Ks. Piotra Skargi gdy moi rodzice mieszkali przy ulicy Małkowskiego 16/14. Ochrzczony zostałem 12 lutego 1956 r.  w kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa (księża chrystusowcy) przez ks. Antoniego Adamskiego, T. Chr.(który zmarł 29 maja 1972 roku), także w Szczecinie. Do I komunii św. przystąpiłem 7 czerwca 1964 r. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli (ojcowie jezuici) również w Szczecinie. Przygotowywał mnie do I komunii św. ks. Mieczysław Wasilewski, T.J.Sakrament bierzmowania przyjąłem 12 czerwca 1966 r. w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie z rąk ks. biskupa (późniejszego kardynała nominata)Ignacego Jeża i przyjąłem imię "Władysław". Następnie uczęszczałem kolejno do Szkoły Podstawowej nr 70 i nr 37 w Szczecinie. Świadectwo dojrzałości otrzymałem w czerwcu 1974 r. po ukończeniu V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka w Szczecinie i zdaniu tamże egzaminu maturalnego.

   W sierpniu 1974 r. wstąpiłem do Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP i zacząłem odbywać studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie w ramach Wydziału Teologicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.W międzyczasie odbyłem nowicjat zakonny w klasztorze księży marianów w Skórcu koło Siedlec pod kierunkiem magistra nowicjatu ks. dr Mariana Pisarzaka i złożyłem pierwsze śluby zakonne 15 sierpnia 1977 r. a 15 sierpnia 1980 r. złozyłem wieczyste śluby zakonne w mariańskim kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii koło Warszawy. 28 maja 1981 r. obroniłem pracę magisterską pisaną na seminarium z historii Kościoła pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Marka Zahajkiewicza. 14 czerwca 1981 r. przyjąłem święcenia kapłańskie w katedrze lubelskiej z rąk ks. biskupa Bolesława Pylaka (obecnie arcybiskupa). Po święceniach pracowałem kolejno po jednym roku na parafiach mariańskich w Grudziądzu i w Skórcu koło Siedlec. W Skórcu obok pracy duszpasterskiej w parafii zajmowałem się formacją nowicjuszy jako socjusz magistra nowijcatu.

   W 1983 r. zostałem wysłany przez przełożonych na specjalistyczne studia teologiczne  do Rzymu, gdzie w 1986 r. uzyskałem licencjat z zakresu teologii duchowości na Papieskim Instytucie Duchowości "Teresianum" w oparciu o pracę o przeżyciach mistycznych siostry Faustyny Kowalskiej.Uczeszczałem też na wyklady z mariologii na Papieski Wydział Teologii "Marianum". Po powrocie do kraju w 1988 r. przez kilka lat wykładałem teologię duchowości w mariańskim Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie, którego rektorem był wówczas ks. prof. Andrzej Szostek MIC, późniejszy rektor KUL i kontynuowałem pracę nad doktoratem. Dojeżdżałem też z wykładami z mariologii do nowicjatu w Skórcu.W maju 1993 r. obroniłem pracę doktorską z teologii dogmatycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim pisaną pod kierunkiem o. prof. dr hab. Stanisława Celestyna Napiórkowskiego OFM Conv na temat charyzmatu maryjnego księży marianów.

   Później współpracowałem z ojcem generałem Adamem Bonieckim MIC w kurii generalnej księży marianów w Rzymie, a następnie na Białorusi z ks. biskupem Władysławem Blinem w kurii biskupiej w Witebsku. Potem pracowałem w Warszawie w parafii księży marianów pw. NMP Matki Miłosierdzia na Stegnach.
   Kilka razy uczestniczyłem w audiencjach prywatnych z bł. ojcem świętym Janem Pawłem II. Spotkałem też bł. Matkę Teresę z Kalkuty i sługi Boże: ks. biskupa Wilhelma Plutę, ks. Franciszka Blachnickiego i ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, prymasa tysiąclecia.
   Miałem możliwość odbyć ciekawe podróże w celach naukowych, duszpasterskich i turystycznych do Fatimy, Paryża, Londynu, Mediolanu,Nowego Yorku, Toronto, Moskwy,Smoleńska, Katynia,Wilna,Budapesztu, Dubrownika, Medjugorie, Kazachstanu, Dusseldorfu i Amsterdamu.
   Obecnie od 2003 r.pracuję w mariańskim Ośrodku duszpastersko-rekolekcyjnym w Sulejówku pod Warszawą i posługuję w II wspólnocie neokatechumenalnej w parafii pw. św. Kazimierza przy ul. Chełmskiej 21a w Warszawie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Moja biografia”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   adam555
   Czas publikacji:
   wtorek, 12 października 2004 01:00

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Zakładki

Kanał informacyjny